TIDLIGERE TURNÉ PLANER

2018

Søndag, den 25. februar kl. 09:00 - CENTER-BINGO - VestsjællandsCentret, Jernbanegade 10, 4200 Slagelse

Søndag, den 4. marts kl. 15:00 – MENY-BINGO – Stevns hallen – Sydstevns gymnastik & idrætsforening

Onsdag, den 7. marts kl. 19:30 – BANKO-SHOW – FREJA ARENA, Skive – Skive forenede håndboldklubber

Søndag, den 11. marts kl. 14:30 – BANKO-SHOW – Randers HH, talent, ARENA, hal 3, Fynsgade 1, Randers

Søndag, den 18. marts kl. 15:00 – MENY-BINGO – Nykøbing F. hallen – Nykøbing F. håndbold Onsdag, den 21. marts kl. 19:00 – BANKO-SHOW

Onsdag, den 21. marts kl. 19:00 - BANKO-SHOW (55. gang) VU hallen, Vordingborg - LIONS CKUB, Vordingborg

Søndag, den 8. april kl. 15:00 – MENY-BINGO, Præstø -Præstø hallen, Rosagervej 37

Torsdag, den 12. april kl. 18:00 - GALLA-AFTEN m/BINGO - RØDE KORS - Langelinie Pavillonen, Langlinie 10, København Ø

Onsdag, den 18. april kl. 06:30-12:00- TV2 udsendelsen: SMID TØJET DANMARK direkte fra Vordingborg - og vi er med alle tre fra LILLE STARS kl. 08:19! Kun plads til 50 deltagere. Dørene åbnes kl. 07:30!

Torsdag, den 19. april kl. 19:00 - FOREDRAG - Gadstrup menighedsråd, Slotsbakken 7, Gadstrup

Søndag, den 22. april kl. 15:00 – MENY-BINGO . Herfølge hallen, 4651 Herfølge – Køge håndbold

Fredag, den 25. maj kl. 17:00 - BINGO - KROMANN REUMERT (lukket arrangement)

Lørdag, den 26. maj kl. 20:00 - WEBER-BINGO - Riis Feriepark, Give (lukket arrangement)

Fredag, den 15. juni kl. 14.30: SOMMER-BINGO - G&0 MARITIME GROUP - Allerød - (lukket arrangement)

Mandag, den 25. juni kl. 19:00 - FESTUGE-BINGO - Slagelse festuge - Festteltet, Nytorv 10, Slagelse

Søndag, den 16. september kl. 15:00 - MENY-BINGO - Rudbjerg hallen, Dannemare - RFB i samarbejdet med MENY, Nakskov

Onsdag, den 19. september kl. 19:30 – BANKO-SHOW – Nørre Alslev hallen

Torsdag, den 20. september kl. 19:30 – BANKO-SHOW – ROFI-CENTRET – Ringkøbinggarden

Lørdag, den 22. september kl. 15:00 - MENY-BINGO - Liseborg hallen, Liseborgvej 37, 8800 Viborg

Søndag, den 30. september kl. 15:00 - MENY-BINGO & VORES KALUNDBORG - Tømmeruphallen, Kalundborg

Mandag, den 1. oktober kl. 19:30 – BANKO-SHOW – Sakskøbing Sportscenter – SSHK, Sakskøbing

Tirsdag, den 2. oktober kl. 19:30 – BANKO-SHOW – Stevns hallen, St. Heddinge

Søndag, den 7. oktober kl. 15:00 - BINGO -SHOW - SYDBANK ARENA, Kolding - KIF, Kolding

Søndag, den 14. oktober kl. 15:00 - REMA1000-BINGO - Langebæk hallen - Langebæk alliancen

Mandag, den 15. oktober kl. 19:00 – BANKO-SHOW – Kongrescentret – Y´s Men´s klubberne i Herning

Søndag, den 28. oktober kl. 15:00 . MENY-BINGO - ARENA Randers - RANDERS HH

Mandag, den 5. november kl. 19:30 – BANKO-SHOW – FDF, Lemvig – 7620 Lemvig idræts- og kulturcenter

Søndag, den 11. november kl. 15:00 - KVICKLY-BINGO - Kulturcenter LIMFJORDEN, Skive - Arrangør: SKIV FH

Søndag, den 18. november kl. 15:00 . MENY-BINGO - Fladså hallen, Mogenstrup - Arrangør: FK SYDSJÆLLAN 05

Fredag, den 30. november kl. 17:30 - JULETRÆET tændes - JULEMANDEN kører gennem byen til SLOTSTORVET!

Søndag, den 16. december kl. 15:00 – JULE-BINGO – Ringsted Kongres Center, Nørre Torv 22 - U D S O L G T !

2017

Søndag, den 22. januar kl. 14:00 – FOREDRAG – Høreforeningen, Glostrup – Aktivitetscentret
Tirsdag, den 14. februar kl. 14:00 – FOREDRAG – Ældre Sagen, Nykøbing-Rørvig  – Pakhuset, Nykøbing Sj.
Onsdag, den 22. februar kl. 10:00 – BUPL, Herning –  Birk Centerpark 4
Onsdag, den 1. marts kl. 19:00 – BANKO-SHOW – LIONS – VU-hallen, Vordingborg
Mandag, den 6. marts kl. 19:30 – BANKO-SHOW – Kvaglund hallen, 6705 Esbjerg Ø
Onsdag, den 8. marts kl. 19:30 – BANKO-SHOW – FREJA ARENA – Skive forenede Håndboldklubber
Fredag, den 31. marts kl. 19:30 – BANKO-SHOW – Viking håndbold – Rønne idrætshal
Søndag, den 2. april kl. 15:00 – BANKO-SHOW – Dronningborghallen – Randers HH talent!
Søndag, den 23. april  kl. 15:00 – MENY-BINGO – Tømmeruphallen, Kalundborg
Onsdag, den 26. april kl. ? – BINGO-SHOW – Faaborgegnens Efterskole – Organisationen HopeNow
Lørdag, den 3. juni kl. 10:00 – JUBILÆUIMS-BINGO – Thisted bolig – Rolighedshallen – (lukket arrangement)
Lørdag, den 17. juni kl. 20:00 – BINGO – Teltet Riis Feriepark, Give – WEBER arr. (lukket)
Mandag, den 26. juni kl. 19:00 – FESTUGE-BINGO – FESTTELTET, Nytorv 19, 4200 Slagelse
Mandag, den 14. august kl. 18:00 – FOREDRAG – Ældre Sagen, Rødekro – Røde kro
Onsdag, den 20. september kl. 19:30 . BANKO-SHOW – Nordfalsters idræts- og kulturcenter – Nr. Alslev hallen
Søndag, den 24. september kl. 15:00 – BANKO-SHOW – Ramsø hallen. 4621 Gadstrup  – GIF´s venner/Gadstrup IF
Tirsdag, den 26. september kl. 19:00: BANKO-SHOW – Køge hallerne – Køge håndbold
Mandag, den 2. oktober kl. 19:30 – BANKO-SHOW – Sakskøbing-Slemminge håndboldklub – Sakskøbing Sportscenter
Tirsdag, den 3. oktober kl. 19:30 – BANKO-SHOW – SGIF, St. Heddinge – STEVNS hallen
Torsdag, den 5. oktober kl. 19:30 – FOREDRAG Støtteforeningen Vallø lokalhistorisk Arkiv – Strøbyforsamlingshus Strøby Bygade 37
Mandag, den 16. oktober kl. 19:00 – BANKO-SHOW Kongrescentret – Herning Y´s men`s klub!
Søndag, den 22. oktober kl. 15:00 – MENY-BINGO – FORTUNA – Fiberhallen, 9800 Hjørring
Tirsdag, den 24. oktober kl. 13:00 – FOREDRAG OK klubben, Esbjerg . Kultur & Fritidshuset Skolegade 54
Søndag, den 29. oktober kl. 15:00 – MENY-BINGO – Holmsland Idræts- og kulturcenter, Bandsbyvej 2, Ringkøbing
Torsdag, den 2. november kl. 09:30 – FOREDRAG – AOF, Kulturhuset, Brøndby strand
Torsdag, den 2. november kl. 14:00 – FOREDRAG – CAFÉ 13, Brøndby strand
Søndag, den 5. november kl. 15:00 – JUBILÆUMS-BINGO – Hammer ungdoms- og idrætsforening
Mandag, den 6. noveMmber kl. 19:30 – BANKO-SHOW – FDF. Lemvig – Lemvig Idræts- og kulturcenter
Lørdag, den 11. november kl. 13:30 – FOREDRAG – Lyngby kommune
Onsdag, den 15. november kl. 14:00 – FOREDRAG – Seniorklubben FOA, Slagelse – Japan 2, Slagel
Søndag, den 19. november kl. 15:00 – MENY-BINGO, Præstø – Fladså hallen, Næstved
Fredag, den 1. december – kl. 18:30  – JULEMANDEN tænder JULETRÆET – Vordingborg handelsforening
Fredag. den 1. december –  kl. 20:00 – Julemanden uddeler juleposer – Vordingborg frivillige Brandvæsen
Søndag, den 3. december kl. 15:00 – JULE-BINGO – Ringsted Kongres Center, Nørre Torv 22
Fredag, den 8. december kl. 18:00 – JULE-BINGO – VALCON, Hørsholm – lukket arrangement!
Tirsdag, den 19. december kl. 20:00 – JULE-BINGO – Heartbeat Music, 8000 Århus (lukket arrangement)

2016

Onsdag, den 20. januar kl. 14:30 – Ubberup-Ravnebjerg menighedsråd – Ravnebjerg kirkeanneks 6
Torsdag, den 21. januar kl. 14:00 – Maribo domsogns menighedsråd – Sognets hus, Kirkestræde 6
Onsdag, den 3. februar kl. 14:30 – Tirsted, Vejleby. Hillested & Skørringe menighedsråd – Raa missionshus
Tirsdag, den 9. februar kl. 14:00 – Ældre Sagen, Allerød – Bibliotek & Kulturhus!
Søndag, den 21. februar kl. 14:00 –  ÆLDRE SAGEN, Tølløse
Mandag, den 29. februar kl. 19:30 –  Konferencier ved BANKO-SHOW – Kvaglund hallen – Kvaglund idrætsforenings samvirke
Onsdag, den 2. marts kl. 19:00 – Konferencier ved Lions banko-show – VUC hallen, Vordingborg
Søndag, den 13. marts kl. 14:00 – BINGO -BANKO Skelskør Badminton Klub – hallen (3. gang)!
Torsdag, den 17. marts kl. 14:30: Halskov kirke
Torsdag, den 31. marts kl. 20:00 – Bingo-Banko – ABSALON KIRKE, Sdr. Boulevard, 1720 V. (2. gang)Mandag, den 4. april kl. 14:00 – Folkeuniversitet i Hobro – Biblioteket, Adelgade 30, Hobro
Torsdag, den 14. april kl. 14:00 – Sædder præstegård – Sædder menighedsråd!
Torsdag, den 19. april kl. 10:00 – BUPL – Hotel Frederiksdal, Lyngby
Tirsdag, den 3. maj kl.13:30 – FOREDRAG: 3F´s faglige seniorer – Holsted Park 29
Tirsdag, den 27. september kl. 14:00 – FOREDRAG -De Ældres Klub, Korsør – Medborgerhuset, Skol3gade 1
Mandag, den 3. oktober kl. 19:30 – Konferencier ved BANKO-SHOW – Sakskøbing sportscenter – Sakskøbing- Slemminge Håndholdklub!
Tirsdag, den 4. oktober kl. 19:30 – Konferencier ved BANKO-SHOW – Stevns hallen, St. Heddinge – S. G & I forening!
Mandag, den 17. oktober kl. 19:30 – Konferencier ved BANKO-SHOW Kongrescentret – Herning Y´s men`s klub!
Mandag, den 31. oktober kl. 19:30 – Konferencier ved BANKO-SHOW – Lemvig idræts- og kulturcenter
Tirsdag, den 8. november kl. 19:30 – BANKO-SHOW – Væggerløse hallen – Væggerløse Boldklub!
Torsdag, den 10. november kl. 14:00 – FOREDRAG – Ældre Sagen – Skælskør bibliotek
Mandag, den 21. november kl. 19:00 – JULE-BINGO – Tørring Mølle – Haderslev kommune (lukket arrangement)
Fredag, den 25. november kl. 17:00 – Vordingborg Handelsforening . Julemanden tænder juletræet
Fredag. den 25. november kl. 19:00 – Julemanden uddeler juleposer – Vordingborg frivillige Brandvæsen
Søndag, den 4. december kl. 15:00 – JULE-BINGO med Team BANKO-CARL: Ringsted Kongres Center
Torsdag, den 8. december kl. 21:00 – JULE-BINGO – Pineapple Entertainment –  København V – (lukket arr.)
Fredag, den 16. december kl. 16:00 – JULE-BINGO – Deloitte, Silkeborg (lukket arrangement)

2015

Onsdag, den 14. januar kl. 13:30 – Trekroner landsbycenter, 9690 Fjerritslev
Mandag, den 2. februar kl.13:30: Svebølle pensionistforening ,
Søndag, den 8. februar  kl.14:00 – Dagcenter Oasen – Ældre Sagen, Bjerringbro
Onsdag, den 18. februar kl. 15:00. Oure menighedsråd, 5883 Oure
Torsdag, den 19. februar kl. 19:30 – POSTGÅRDEN, Lions Club, Skælskør
Onsdag, den 4. marts kl. 19:30 – konferencier LIONS banko-show – VUC, Vordingborg
Tirsdag, den 10. marts kl. 14:00 – Viby Sognegård, Viby J.
Torsdag, den 12. marts kl. 14:00 – Planlægningsmøde. Rødby Havn
Mandag, den 16. marts kl.14:00 – Kattegat Strand Camping – planlægningsmøde
Søndag, den 12. april kl. 14:00 – BINGO-BANKO – Skælskør Badminton Klub –Badminton Centeret
Torsdag, den 30. april kl. 19:00 – BINGO-BANKO – Rødby havn sportshal – Svømmeklubben Fredag, den 1. maj kl. 14:00 – CAMPING-BINGO – Kattegat Strand Camping, Øster Hurup
Onsdag, den 6. maj kl. 19:00 – Høreforeningen, Ringkøbing-Skjern
Onsdag, den 24. juni kl. 15:00 – Herlev -( 75 års fødselsdag) BINGO-BANKO!
Onsdag, den 30. september kl. 15:00 – Ældre Sagen, Greve
Tirsdag, den 27. oktober kl.14:00 – Dalgården – Rønnede efterlønsklub
Tirsdag, den 3. november kl. 14:00 – Laurbjerg, Værum & Ørum menighedsråd
Mandag, den 16. november kl. 18:30 – Dansk Handicaporganisation, Kokkedal
Torsdag, den 19. november kl. 20:00 – BINGO-BANKO – ABSALON KIRKE, Sdr. Boulevard 73 1720 V
Mandag, den 23. november kl. 13:40 – Aktivitetshuset, Odder
Torsdag, den 26. november kl. 18:30 – JULE-BINGO – Personaleforeningen i Haderslev kommune – MÅNEN (lukket arrangement)
Fredag, den 27. november ca. kl. 17:00 – Handelsforeningen, Vordingborg: Juletræet tændes
Fredag, den 27. november ca. kl. 19:00 – Julemanden uddeler juleposer – Vordingborg frivillige brandvæsen lukket arrangement
Onsdag, den 2. december kl. 17:00 – JULE-BINGO – Kiwibirds – Kødboderne, 1717 K. – lukket arrangement
Fredag, den 4. december kl. 16:00 – Jule-bingo – Rockwoll, Hedehusene – lukket arrangement!
Onsdag, den 16. december kl. 14:00 – JULE-BINGO – DR Århus (lukket arrangement)
Torsdag, den 17. december kl. 18:00 – JULE-BINGO – EPOKA, Svenstrup J. (lukket arrangement)
Fredag, den 18. december kl. 16:00 – JULE-BINGO – Mercuri Urval, Århus (lukket arrangement) 

2014

Fredag, den 7. februar kl. 14:00 – Fredagsklubben – Lundebjerggård, Frederikssund
Tirsdag, den 11. februar kl. 14:00 – FOREDRAG & BINGO-BANKO – Kulturhuset Brønden – BS Seniormotion, Brøndby strand
Mandag, den 17. februar kl. 14:30 – Seniorhøjskolen Nordfyn, 5471 Søndersø
Tirsdag, den 18. februar kl. 19:00 – Diabetesforeningen – Ved Anlægget 14B, Vejle
Torsdag, den 20. februar kl. 19:00 – Kulturarkaden – Lokalhistorisk forening for Vordingborg kommune: “15 år på Nordisk Kamfabrik/Panther Plast”

Onsdag, den 5. marts kl. 19:30 – KONFERENCIER: LIONs BANKO-SHOW: VUC hallen, Vordingborg
Fredag, den 7. marts kl. 10:30 – LOF, Ældre Sagen & Skive bibliotek, Østergade 25
Onsdag, den 12. marts kl. 14:00 – Kaarsbergcentret, Sorø – ONSDAGSKLUBBEN
Lørdag, den 29. marts kl. 13:00 – BINGO-BANKO – Team Renell/Scleroseforeningen – Helsingør hallen

Onsdag, den 2. april kl. 14:00 – Ans-Grønbæk pensionistforening – Vestre Langgade 30
Søndag, den 6. april kl. 14:00 – BINGO-BANKO – Skælskør Badminton Klub/Center
Tirsdag, den 15. april kl. 19:30 – Dansk Broder Orden, Lindevej 25, Præstø (lukket arrangement)
Onsdag, den 23. april kl. 14:30 – Betty Sørensen Parken – OK klubben, Vejle
Søndag, den 27. april kl. 13:00 – Birkebjergparken 7-9 – AOF Næstved & Susålandet
Fredag, den 9. maj kl. 13:00 – Egegården/Møllegården, Klausdalsbrovej 213, Søborg
Fredag, den 24. oktober kl. 10:00 – FOF Kolding – KUC, Ågade 27, Kolding
Fredag, den 24. oktober kl. 14:00 – Kirsebærhavens aktivitetscenter, Aabenraa
Torsdag, den 30. oktober kl. 14:00 – Ejby Optimisterne – Viby Ældrecenter forsamlingshus
Mandag, den 10. november kl. 13:30 – Fredensborg Vinterstue – Asminderød sognegård
Fredag, den 28. november kl. 17:15 – JUL i VORDINGBORG – Julemanden tænder træet!

2013

Torsdag, den 3. januar kl. 14:00 – BINGO BANKO – Rødovregaard, Rødovre
Lørdag, den 5. januar kl. 16:00 – Konferencier NYTÅRSKONCERT – Vordingborg
Søndag, den 6. januar kl. 16:00 – Konferencier NYTÅRSKONCERT – Næstved
Tirsdag, den 8. januar kl. 19:30 – BINGO-SHOW – ROTARY, Vordingborg (lukket arr.)
Torsdag, den 10. januar kl. 14:00 – BINGO BANKO – Rheumhus Cafè, Brøndby strand
Torsdag, den 17. januar kl. 14:00 – Agerskov sogns efterlønner- og pensionistforening

Tirsdag, den 5. februar kl. 16:00 – Kulturudvalget, Englystparken 1, Børkop
Torsdag, den 7. februar kl. 15:30 – Postpensionisterne i Odense – Dannebrogsgade 2
Torsdag, den 14. februar kl. 14:00 – Bisserup pensionistforening – Forsamlingshuset, Bisserup
Torsdag, den 28. februar kl. 19:30 – Den hvide Skole – Laurbjerg foredragsforening

Søndag, den 3. marts kl. ? – BINGO-BANKO-SHOW – Brovst hallen – Brovst Pigegarde
Mandag, den 4. marts kl. 14:00 – Rytterskolen – Ældreklubben i Toreby
Søndag, den 17. marts kl. 14:00 – BINGO & FOREDRAG – Ferritslev F fritidshus
Tirsdag, den 26. marts kl. 13:30 – AKTIVITETEN – Stenlille pensionistforening

Onsdag, den 3. april kl. 10:00 – AOF, Hvidovre – Hvidovrevej 438, 1. sal
Onsdag, den 3. april kl. 12:15 – AOF, Hvidovre – Hvidovrevej 438, 1. sal
Torsdag, den 11. april kl. 13:30 – Pensionistcentret Solgården, Kastrup
Mandag, den 15. april kl. 13:00 – Bernadottegårdens venner – Bernadotteparken, Himmelev
Mandag, den 29. april kl. 14:00 – OK klubben, Herlev – Herlev Bygade 92 B

Onsdag, den 22. maj kl. 12:45 – Plejehjemmet SØVANG, Søvangsvej 19-23, Hvidovre

Tirsdag, den 18. juni kl. 16:00 – Hjernesagen – Østergade Centret, Hvalsø (LUKKET ARRANGEMENT)

Lørdag, den 21. september kl. 12:00 – Høreforeningen, København afd.
Tirsdag, den 24. september kl. 14:00 – Ældre Sagen, Lejre – Gevninge bygade 1, Roskilde’
Onsdag, den 25. september kl. 19:00 – Forebyggelsescentret, Søborg Hovedgade 200 – Hjerteforeningen & Høreforeningen
Torsdag, den 26. september kl. 19:00 – Sall beboerforening – Sall forsamlingshus, Hammel
Fredag, den 27. september kl. 14:00 – Allehelgens kirke – Seniorklubben, Ungarnsgade 43

Tirsdag, den 1. oktober kl. 19:00 – Vindeby-Onsevig Borgerforening – Forsamlingshuset
Søndag, den 20. oktober kl. 14:00 – GRATIS BINGO-SHOW – Røsva, Fabriksvej 6, Slagelse
Fredag, den 25. oktober kl. 14:00 – Seniorklubben i Fløng – Cafeen i Fløng, Fløng byvej 24
Onsdag, den 30. oktober kl. 09:30 – Sognegården – Kirke Saaby-Kisserup menighedsråd

Søndag, den 3. november kl. 14:00 – Røde Kors Cafeen – SOS børnebyerne, Vordingborg
Mandag, den 4. november kl. 14:00 – Tuse forsamlingshus – Tuse pensionistforening & Kreativ skolen
Torsdag, den 14. november kl. 13:30 – DJ pensionister, Frederiksberg
Torsdag, den 21. november kl. 14:00 i Fritidscentret Hedehuset – Efterløn & seniorklubben, Hedehusene
Fredag, den 22. november kl. 16:00 – Købnerkirken, Shetlandsgade 6 – Værestedet DRYS-IN!
Mandag, den 25. november kl. 13:00 – AOF, Rødovre – Sted: Oplyses senere
Tirsdag, den 26. november kl. 13:00 – AOF, Rødovre – Sted: Oplyses senere
Torsdag, den 28. november kl. 19:00 – BINGO-BANKO – Lyngehallen – LUI`s venner

Torsdag, den 5. december kl. 14:00 – Ældre Sagen, Hvidovre – Hvidovrevej 280
Fredag, den 6. december kl. 16:30 – JULE-BINGO – DTU, Kgs. Lyngby (lukket arr.)
Tirsdag, den 10. december ca. kl. 20:00 – Nakskov Inner Wheel club – (lukket arr.)
Fredag, den 13. december kl. 14:30 – JULE-BINGO – Forsikring & Pension, Hellerup
Fredag, den 20. december kl. 13:30 – JULE-BINGO -TRAP, Middelfart (lukket arr.)
Fredag, den 20. december kl. 17:30 – AGENDA GROUP – PARKEN (lukket arr.)

2012

Lørdag, den 7. januar kl. 16:00 – Konferencier NYTÅRSKONCERT – Vordingborg
Søndag, den 8. januar kl. 16:00 – Konferencier NYTÅRSKONCERT – Næstved
Tirsdag, den 10. januar kl. 14:00 – BGI akademiet, Hornsyld – Ældre Sagen, Juelsminde
Onsdag, den 11. januar kl. 14:00 – Lions Park, Birkerød – BEBOERRÅDET
Onsdag, den 18. januar kl. 19:30 – Mørke sognegård, Kirkevej 30 – Mørke Menighedsråd
Torsdag, den 19. januar kl. 14:00 – Aktivitetscenter Teglværksparken – Ældre Sagen, Korsør
Tirsdag, den 24. januar kl. 19:00 – Frederiksborgvej 2 – Diabetesforeningen, Roskilde
Fredag, den 27. januar kl. 16:30 – BINGO-SHOW – Haldor Topsøe, Kgs. Lyngby – (lukket arr.)
Onsdag, den 1. februar kl. 14:00 – Kildevældskirken, København Ø
Tirsdag, den 14. februar kl. 10:00 – Metal Hovedstaden, Nyropsgade
Torsdag, den 23. februar kl. 14:30 – Hals menighedsråd, Ældre Sagen & Centerrådet, Hals
Søndag, den 4. marts kl. 15:00 – BINGO-SHOW med Banko-Carl – Nordborg Bingo Forening
Tirsdag, den 6. marts kl. 13:30 – Seniorklubben, Østergade 1, Hvalsø
Torsdag, den 8. marts kl. 14:30 i Sønderbro kirke, Horsens – Menighedsrådet
Tirsdag, den 13. marts kl. 13:30 – Støvring pensionistforening
Onsdag, den 14. marts kl. 13:30 – Breum, Grønning & Thise pensionistforening
Torsdag, den 15. marts kl. 13:00 – FOA`s seniorklub, Sydsjællands NORD, Næstved
Mandag, den 19. marts kl. 15:00 – Mandagscafeen – Omsorgsbestyrelsen, Store Heddinge
Onsdag, den 21. marts kl. 13:30 – Seniorcenter BAKKEGÅRDEN, Taxvej 18, Bagsværd
Mandag, den 26. marts kl. 09:30 – Aktivitetscentret ”Ny Skivehus”, Skive
Mandag, den 26. marts kl. 19:30 – Haverslev, Skræm og Bejstrup menighedsråd, Fjerritslev
Tirsdag, den 27. marts kl. 09:30 i Biersted Aktivitetscenter – Aabybro Senior Daghøjskole
Fredag, den 30. marts kl. 19:00 – FEMØ Beboerforening – FEMØ KRO
Tirsdag, den 17. april kl. 10:00 – SOGNECAFEEN – SOGNEHUSET, Havdrup
Mandag, den 23. april kl. 21:00 – BINGO-SHOW – Kræftens Bekæmpelse* (*lukket arr.)
Søndag, den 19. aug. kl. 14:00 – Konferencier v/ Jubilæumskoncert: Højskolen Marielyst: UDSOLGT
Søndag, den 19. aug. kl. 19:00 – Konferencier v/ Jubilæumskoncert: Højskolen Marielyst: UDSOLGT
Fredag, den 21. september kl. 10:00 – Pensionisternes hus, Sundheds- og Omsorgscentret, Taastrup
Lørdag, den 22. september kl. 13:45 – Dansk Blindesamfund, Fredericia
Mandag, den 1. oktober kl. 09:30 – OK klubben, Odense – Grævlingehuset
Onsdag, den 3. oktober kl. 13:30 – Aktivitetshuset, Storegade 3 – Aktivitetscenter Lunderskov
Tirsdag, den 9. oktober kl. 12:00 – Præstebro kirke, Tornerosevej 115, Herlev
Onsdag, den 10. oktober kl. 13:00 – Fritidscentret, Vestergade 15 – OK klubben, Randers
Torsdag, den 11. oktober kl. 14:00 – OK-klubben & OK-skolen, Kolding
Fredag, den 12. oktober kl. 14:00 – HUSET, Søndergade 2, Otterup
Mandag, den 15. oktober kl. 10:30 – OK-huset, Allegade 1 – OK klubben, Frederiksberg
Tirsdag, den 16. oktober kl. 14:00 – Typografernes seniorklub, Århus – Sankt Markus Kirke
Onsdag, den 17. oktober kl. 14:00 – Tværfaglig seniorklub – Anlægspavillonen, Ringsted
Tirsdag, den 30. oktober kl. 19:00 – Aktive Kvinder & AOF, Sydlolland – Allegården, R.H.
Torsdag, den 1. november kl. 09:30 – Ældre Sagen, Rødovre – Rødovregaard
Lørdag, den 3. november kl. 13:00 – BINGO- SHOW – UNICEF/Helsingør dagblad
Søndag, den 4. november kl. 15:00 – Høve Marks foredragsfor. – Høve Marks forsamlingshus
Mandag, den 5. november kl. 15:30 – Motion & Kultur – Hammerum hallen, Herning
Tirsdag, den 6. november kl. 14:30 – Ebeltoft sognegård – OK klubben, Ebeltoft
Onsdag, den 7. november kl. 19:00 – Cafe Thorvald – FOA, Bataljonsvej 3, Næstved
Torsdag, den 15. november kl. 13:00 – Nældebjerg plejecenter, Rådhusholmen 8, Greve
Torsdag, den 29. november kl. ? – JULE-BINGO-SHOW – ID Studenterkontakt, IDA mødecenter (lukket. arrangement) 5. år!
Fredag, den 30. november kl. 17:30 – JULEMAND i VORDINGBORG!
Fredag, den 14. december kl. ca. 14:45 – JULE-BINGO Næstved (lukket arrangement)!
Fredag, den 14. december kl. ca. 20:15 – BINGO-BANKO- Skovshoved hotel, Charlottenlund!

2011

Lørdag, den 8. januar kl. 16:00: Konferencier ved nytårskoncert i Vordingborg
Søndag, den 9. januar kl. 16:00: Konferencier ved nytårskoncert i Næstved
Onsdag, den 12. januar kl. 14:00 i Aktivhuset, Skærbæk
Torsdag, den 13. januar kl. 14:00 – BINGO-SHOW – Ældre Sagen, Vordingborg
Onsdag, den 19. januar kl. 18:00 – BINGO-SHOW – Helsingør Musikteater
Onsdag, den 26. januar kl. 18:00 – BINGO-SHOW – Helsingør Musikteater
Søndag, den 30. januar kl. 14:00 – Ældre Sagen , Dianalund-Stenlille – Sted: oplyses senere
Tirsdag, den 8. februar kl. 13:00 – FOA seniorklub – Hollænderhaven, Vordingborg
Onsdag, den 9. februar kl. 14:30 – Jyllinge kirke, Jyllinge
Torsdag, den 10. februar kl. 14:30 – Brøndbyøster menighedsråd – Brøndbyøster vej 117 B
Torsdag, den 17. februar kl. 14:00 – BINGO-SHOW – Ældre Sagen, Vordingborg
Torsdag, den 31. marts kl. 14:00 – BINGO-SHOW – Ældre Sagen, Vordingborg
Fredag, den 1. april kl. 14:00 – Lumbys sognegård, Odense N – Aktivitetsudvalget
Tirsdag, den 12. april kl. 19:30 – Høve Marks forsamlingshus, Dalmose – Høve Marks Foredragsforening
Onsdag, den 13. april kl. 14:00 i Sæby kulturhus – Efterløns- og Pensionistklubben
Torsdag, den 14. april kl. 13:30 – Skansedal, Fredskovhellet 2 K – OK klubben, Hillerød
Onsdag, den 4. maj kl. 13:30 – Espergærde bibliotek – Gigtforeningen, Helsingør lokalafd.
Fredag, den 17. juni kl. 17:30 – BINGO BANKO SHOW på Tietgen Skolen, Odense (lukket arrangement)
Mandag, den 4. juli kl. 11:00 – OK huset, Allegade 2 – OK klubben, Frederiksberg
Tirsdag, den 20. sept. kl. 14:00 – Høng hallens selskabslokaler – Høng pensionistforening
Torsdag, den 22. sept. kl. 14:00 – BINGO BANKO – Ældre Sagen, Vordingborg
Tirsdag, den 11. oktober kl. 11:00 – Godthåbsvej 15, Frederiksberg – SOSU seniorklub
Onsdag, den 12. oktober kl. 14:00 – Aktivitetshuset Vangebo – Søllerød pensionistforening
Fredag, den 14. oktober kl. 14:00 – Munkesøparken, Kalundborg – HK seniorer
Tirsdag, den 25. oktober kl. 13:30 – Solgården, Luneborgvej 16 – Aktivitetscentret Tylstrup
Onsdag, den 26. oktober kl. 13:30 – Oasen, Brogade, Bjerringbro – LOF, Midtjylland
Torsdag, den 27. oktober kl. 14:00 – BINGO BANKO – Ældre Sagen, Vordingborg
Torsdag, den 27. oktober kl. 19:00 – Sydbyens kulturhus – Parkvej 109, Næstved
Tirsdag, den 8. november kl. 13:30 – Kultur- & fritidshuset – OK klubben, Esbjerg
Torsdag, den 10. november kl.14:00 – BINGO BANKO – Ældre Sagen, Vordingborg
Mandag, den 14. november kl. 13:15 – plejecenter Henriksdal – FOF Herlev/Ballerup
Torsdag, den 17. november kl. 14:00 – Ældre Sagen, Haslev – Haslev Bibliotek.
Fredag, den 25. november kl. 17:30 – JULEMAND i VORDINGBORG
Torsdag, den 1. december – JULE-BINGO-BANKO – ID Studenterkontakt (lukket arr.)
Fredag, den 9. december kl. 20:30 – JULE-BINGO – Accenture – VEGA (lukket arr.)
Torsdag, den 15. december kl. 22:00 – JULE-BINGO – ADMIRAL HOTEL (lukket arr.)

2010

Søndag, den 3. jan. kl. 16:00 – Konferencier ved Nytårskoncert: Næstved – UDSOLGT.
Søndag, den 10. jan. kl. 16:00 – Konferencier ved Nytårskoncert: Vordingborg – UDSOLGT.
Torsdag, den 21. jan. kl. 14:00 – Hylleholt Menighedsråd/Erindringsværkst. Hylleholt sognehus
Fredag, den 29. jan. kl. 09:30 FOF Seniorhøjskolen, Nordborg
Onsdag, den 3. feb. kl. 19:00 – Nøddeskovskolen – Rønnebæk-Vejlø husholdn.forening
Mandag, den 8. feb. kl. 13:30: Gigtforeningen – Café Kram, Frederiksberg
Onsdag, den 10. feb. kl. 13:00 – Dagcentret, Bangshave Parken – LOF, Maribo
Torsdag, den 11. feb. kl. 19:00 i Borgerforeningens Hus – Høreforeningens lokalafd., Nyborg
Lørdag, den 13. feb. kl. 14:00 – Høreforeningen, Vesthimmerland – Biblioteket, Aars
Tirsdag, den 16. feb. kl. 19:30 – Hyggeklubben af 1966 – Vålse Gamle Skole, Østervej 14
Onsdag, den 17. feb. kl. 14:00 – Holsted kirke – HK seniorer, Næstved
Mandag, den 22. feb. kl. 19:00 – Huset i Vemmelev – LOF Slagelse/Korsør
Tirsdag, den 23. feb. kl. 19:30 i Nr. Jernløse Præstegård – Nr. Jernløse & Kvanløse Pastorat
Tirsdag, den 2. marts kl. 14:00 – Kappel-Langø-Vestenskov-Arninge Pastorat – Vestenskov sognegård
Onsdag, den 3. marts kl. 14:30 – VESTERVANG KIRKE, Gurrevej 66, Helsingør
Mandag, den 22. marts kl. 19:30 – GIGTFORENINGEN – FYN – Hjallesehallen (LUKKET ARR.)
Tirsdag, den 23. marts kl. 13:00 – Rosengårdscentret – Tulipanvej 1, Silkeborg
Tirsdag, den 23. marts kl. 19:30 – Frøs herreds Sparekasse – Rødding centret
Torsdag, den 15. april kl. 19:00 – SYV SOGNEGÅRD – Ældre Sagen, Ramsø
Onsdag, den 21. april kl. 14:00 – Sorgenfrivej 4 A – Pensionistforeningen. Lyngby-Tårbæk
Søndag, den 2. maj kl. 14:00 – Ældre hjælper Ældre – Brænderigården, Vordingborg
Tirsdag, den 4. maj kl. 12:30 – Amager kulturpunkt – Dansk Blinde Samfund, Klub 5
Fredag, den 7. maj kl. 13:00 – Tingbjerg Pensionist Center, Terrasserne 40, Brønshøj – UDSAT
Onsdag, den 26. maj kl. 13:30 – TREKANTEN – Bibliotek & kulturhus, Aalborg´
Onsdag, den 9. juni kl. 14:00 – FIRKLØVEREN, V. Hornum, Flejsborg & Hyllebj. Menighedsråd.
Tirsdag, den 22. juni kl. 13:00 i Vanløse kulturhus – Ældre hjælper Ældre
Fredag, den 9. juli kl. 10:00 – MEDBORGERHUSET, Storegade 57, Varde
Lørdag, den 17. juli kl. 13:00 – Vordingborg festuge – Kinesisk BANKO – DANSK RØDE KORS
Tirsdag, den 21. september kl. 18:00 – Fanefjord Sparekasse – Garantmøde
Onsdag, den 22. september kl. 14:00 i Langå kirke – Menighedsrådet i Langå
Tirsdag, den 28. september kl. 14:00 – Blindeklubben – Brænderigården, Vordingborg
Tirsdag, den 28. september kl. 20:30 – Odd Fellow Loge, Haslev (lukket arrangement)!
Onsdag, den 29. september kl. 18:00 – Fanefjord Sparekasse – Garantmøde
Onsdag, den 6. okt. kl. 14:00 i Seniorklubbernes hus – Gigtforeningen, Nykøbing F.
Torsdag, den 7. oktober kl. 19:00 – Holeby Pensionistforening – Errindlev Forsamlingshus
Onsdag, den 13. okt. kl. 14:00 – Dagcentret Gyngemosegård – Aktivitetsgruppen
Onsdag, den 20. oktober kl. 15:00 – Aktivitetshuset – 4340 Tølløse, Soderup & Eskildstrup Pensionistforening
Tirsdag, den 26. okt. kl. 14:00 – Korshøjcentret – Kastanievej 3, Randers NØ
Onsdag, den 27. okt. kl. 14:00 – ÆLDRE SAGEN – Biblioteket, Hjørring
Søndag, den 31. oktober kl. 14:00 – ÆLDRE SAGEN – Kulturhuset, Smørum
Onsdag, den 3. nov. kl. 13:30 – Blistrup pensionistforening – Blistrup Medborgerhus
Mandag, den 8. nov. kl. 14:00 i Mariager Sognegård – Pensionistforeningen
Torsdag, den 18. nov. kl. 14:00 – Værløse kirke – Værløse Menighedsråd
Søndag, den 21. nov. kl. 14:30 – Rita`s Corner, Vordingborg – JULE-BINGO!
Torsdag, den 25. nov. kl. 19:00 – Holbæk Fritidscenter – Ældre Sagen, Holbæk
Fredag, den 26. nov. kl. 18:00 – Vordingborg handelsforening – JULEMANDEN tænder træet
Torsdag, den 2. december kl. 20:00 – JULE-BINGO-SHOW – IDA Studenterkontakt (2. år)

2009

Torsdag, den 8. januar kl. 14:00: Væggerløse Pensionistfor. Væggerløse forsamlingsbygning
Torsdag, den 15. januar kl. 14:00: Gislev forsamlingshus – Ældre Sagen, Midtfyn
Tirsdag, den 20. januar kl. 19:30: Sted og arrangør: Ulfborg-Kirkeby forsamlingshus
Onsdag, den 21. jan. kl. 19:00: Engvej 18, Næstved – Dansk Handicap Forbund, Holmegård
Fredag, den 23. januar kl. 13:00: Amagerbrogade 185. S. – Amager dagklub
Søndag, den 25. januar kl. 17:00: JANUAR-BINGOCRUISE med DFDS til Oslo
Mandag, den 26. januar kl. 17:00: JANUAR-BINGOCRUISE med DFDS til København
Tirsdag, den 27. januar kl. 14:00: Saxenhus, Juniorsgade 35: LOF, Sakskøbing
Onsdag, den 4. februar kl. 14:00: Ældre Sagen, Gladsaxe – Omsorgscentret Rosenlund
Torsdag, den 12. februar kl. 14:30: Kastaniehusene 41 – Ejby optimisterne, Ejby Sj.
Onsdag, den 25. februar kl. 09:30: Seniorhøjskolen – FOF, Hvidovre
Tirsdag, den 3. marts kl. 19:30: Westergårds Hotel: LOF, Ringkøbing-Skjern/Videbæk Handel & Erhverv
Onsdag, den 4. marts kl. 14:30 – Fællesrummet, Stubbekøbing skole – OK klubben
Torsdag, den 5. marts kl. 12:00: Fredericiagade 84, Kbhvn. K – Højskolen for Pensionister
Mandag, den 9. marts kl. 14:00 – Medborgerhuset, Tåstrup – AOF, Vestegnen
Onsdag, den 11. marts kl. 19:00: Holeby skole, Vestervej 126 – Familie & Samfund
Torsdag, den 12. marts kl. 11:00 – Pilegården kulturcenter – Brønshøj-Husum aktivcenter
Mandag, den 16. marts kl. 17:00: BINGOCRUISE fra København
Tirsdag, den 17. marts kl. 17:00: BINGOCRUISE fra Oslo
Lørdag, den 21. marts kl. 12:00 – Bredegård, Fredensborg – Dansk Blindesamfund
Søndag, den 22. marts kl. 14:00 – Atkærcentret, Dalmose – ÆLDRE SAGEN, Hashøj
Torsdag, den 16. april kl. 14:00 – Lokalcenter Holme – Nygårdsvej 34, Højbjerg
Søndag, den 19. april kl. 14:00 – Odinscentret, Odinsvej 20 – ÆLDRE SAGEN, Høng
Mandag, den 27. april kl. 19:00 – Scleroseforeningen, Frederikshavn – DAGCENTRET, Ingeborgvej 2
Tirsdag, den 28. april kl. 14:00 – VESTKIRKEN, Ballerup – TIRSDAGSKLUBBEN
Onsdag, den 29. april kl. 17:00 BINGO-CRUISE til Oslo
Torsdag, den 30. april kl. 17:00 BINGO-CRUISE til København
Fredag, den 1. maj kl. 19:30 – BINGO-SHOW – Amager selskabslok. (lukket arr.) DELOITTE
Onsdag, den 6. maj kl. 13:00 – BINGO-SHOW – Aktivitetscentret VOC, Gl. Jernbanevej 25, Valby
Søndag, den 17. maj kl. 17:00 – BINGO-Cruise med DFDS til Oslo
Mandag, den 18. maj kl. 17:00 – BINGO-Cruise med DFDS til København
Onsdag, den 10. juni kl. 19:00 – BINGO-SHOW – BYFEST i LØGSTØR
Torsdag, den 11. juni kl. 19:00 – BINGO-SHOW (BYFEST) – Espergærde Idræts Forening
Fredag, den 12. juni kl. 19:30 – BINGO-SHOW (byfest) – Vejrum Borger- og Gymnastikf.
Torsdag, den 18. juni kl. 19:00 – BINGO-SHOW – Lokalf. til Kræftens Bekæmpelse, Solrød
Lørdag, den 11. juli kl. 13:00 – KINESISK BANKO – Vordingborg festuge – arr.: Røde Kors
Torsdag, den 20. august kl. 14:00 – Nyreforeningen – Vrå højskole
Torsdag, den 3. sept. kl. 13:30 – Egegården, Egegårdsvej 3 – OK klubben, Espergærde
Onsdag, den 23. sept. kl. 14:00 – Hyggeklubben Hastrup Huse – Vandstjernevej 1, Køge
Torsdag, den 24. sept. kl. 14:30 – Glostrup bibliotek – Pensionistklubben KONTAKT
Tirsdag, den 29. sept. kl. 19:30 i Hannæshallen, Vesløs – Øslev-Vesløs-Arup pastorat
Torsdag, den 1. okt. kl. 14:00 – Hallelevvej 27, Slagelse – Vestermose Hyggeklub
Tirsdag, den 6. okt. kl. 19:30 – De frivilliges lokaler – Hjerteforeningen, Nykøbing Mors
Fredag, den 9. okt. kl. 19:00 – BINGO-SHOW – Gylling Pensionistforening
Tirsdag, den 13. okt. kl. 14:00 – Seniorhuset, Jelling – Jellingegnens Seniorklub
Mandag, den 19. okt. kl. 19:00 – DEN FRIE AFTENSKOLE, Dronningensgade 87, Fredericia
Tirsdag, den 20. oktober kl. 14:00 – Vejlby/Allingåbro sognegård, Allingåbro
Søndag, den 25. okt. kl. 14:00 – Forbundshuset, Maribo – Aktiv Fritid, Klubben Komsammen og Hunseby seniorklub
Tirsdag, den 3. nov. kl. 14:00 – Valdemarsgade 8 – Ældre Sagen, København-City
Onsdag, den 4. november kl. 19:30 – Mosede kirke, Lilleholm 3, Greve
Torsdag, den 5. nov. kl. 14:00 – BINGO-SHOW – Rødovre kulturelle Aftenskole
Fredag, den 6. november kl. 12:00 – Søborg torv 12 – Fredagsklubben
Mandag, den 9. nov. kl. 14:00 – Toksværd Aktivitetshus – Holmegård Pensionistforening
Torsdag, den 12. nov. kl. 15:00 – Torsdagsklubben – Bogense Skole, Gyldenstensvej 2
Torsdag, den 26. nov. kl. 13:30 – Torpstorp Plejecenter, Taastrup – Arrangør: AOF
Fredag, den 27. nov. kl. 18:00 – Vordingborg handelsforening – JULEMANDEN tænder træet
Mandag, den 30. nov. kl. 14:15 – Skælskør hyggeklub – Parkvej 10 B
Onsdag, den 2.december kl. 14:30 – Biblioteket – Ældre Sagen, Birkerød
Onsdag, den 9. december kl. 20:00 – BINGO-SHOW – GIMLE IDA Studenterkontakt, Frederiksberg
Lørdag, den 19. december kl. ? – BINGO-SHOW – RAMSDAL – Sørup Herregård, Ringsted

2008

Lørdag, den 5. januar kl. 16:00: Konferencier ved nytårskoncert i Vordingborg
Søndag, den 6. januar kl. 16:00: Konferencier ved nytårskoncert i Næstved
Mandag, den 7. januar kl. 19:00 i Høng kommuneskole: Aktive Kvinder, Høng
Torsdag, den 17. januar kl. 19:00: Bønnerup huset: Gjerrild/Hemmed menighedsråd, Glesborg
Fredag, den 18. januar kl. 09:30 i Sognegården, Havkærvej 9: Arrangør: Tilst kirke
Tirsdag, den 29. januar kl. 19:00: Centralbiblioteket: Gigtforeningen på Bornholm: Rønne
Tirsdag, den 5. februar kl. 19:00: Menighedsrådssalen i Stormarkskirken, Nakskov
Torsdag, den 7. februar kl. 19:30: Seden menighedsråd: Præstegården, Mindelundsvej 45, 5240 Odense SØ
Tirsdag, den 12. februar kl. 15:00: Kongslund skolen – Ældreklubben Skovly, Bogense
Tirsdag, den 19. februar. kl. 14:00: Holsted kirke, Holsted alle 1: Tirsdags Møderne
Onsdag, den 5. marts kl. 13:00 – Rødovregaard, Kirkesvinget 1 – AOF Rødovre
Fredag, den 7. marts kl. 11:00: HK huset, Milnersvej 35 B – HK seniorer, Hillerød
Torsdag, den 13. marts kl. 19:00 i Bolbro ældrecenter: Høreforeningen, Odense
Tirsdag, den 25. marts kl. 14:00: Hermosagård, Bygaden 82 – ÆLDRE SAGEN, Brøndby
Onsdag, den 26. marts kl. 19:30: Vord. Kommunes Grundejerf. – Vord. Restaurant & Bøfhus
Torsdag, den 27. marts kl. 14:00: Damgade 104, Sønderborg – FOA`s seniorklub
Tirsdag, den 1. april kl. 13:30: Ældrecentret Æblehaven – Ældre Sagen, Fakse-Rønnede
Fredag, den 4. april kl. 14:00: Pyramiden, Vesterbrogade 54: Ældre Sagen, Græsted/Gilleleje
Tirsdag, den 8. april kl. 19:00: Røjleparken, Røjlevej 100, 4684 Holmegård
Torsdag, den 10. april kl. 14:30: Hammer præstegård, Byvej 11, Hammer
Tirsdag, den 15. april kl. 14:00: Pilehuset, Pilealle 2: Aktive Kvinder, Rudersdal
Søndag, den 25. maj kl. 14:00 – UNDER LINDEN, Præstegården – Gadstrup menighedsråd
Onsdag, den 6. aug. Kl. 09:15 – Vrå højskole, 9760 Vrå – Arrangør: Elevforeningen
Søndag, den 10. aug. kl. 14:00: Nr. Alslev præstegård – Nr. Alslev Kirkes Menighedsråd
Onsdag, den 27. august kl. 13:00 – Fagforeningshuset, Pile Alle 18-20 – SID`s efterlønsklub, Tåstrup
Tirsdag, den 23. sept. kl. 14:30 – OK klubben, Høje Tåstrup – Kulturcentret, Poppel Alle 9
Tirsdag, den 30. sept. kl. 19:00 – Diabetes lokalk. for Faxe & Stevns: Karise skole, teatersalen
Mandag, den 6. okt. kl. 19:00 – Dansk Røde Kors, Nørre Aaby – Kongshøjcentret, Æblehaven 11
Tirsdag, den 7. oktober kl. 19:30: Ulkebøl menighedsråd – Ulkebøl forsamlingshus
Onsdag, den 8. oktober kl. 19:30: DEN GAMLE SKOLE, Kirkevej 1: Tinglev sogns menighedsråd
Onsdag, den 15. oktober kl. 19:00: Frederiksberg
Torsdag, den 16. oktober kl. 14:00 – Ansgarkirken, Hovedgaden 369, Hedehusene
Tirsdag, den 21. oktober kl. 11:00 i Lyngby kulturhus – HK kommunal – seniorer
Torsdag, den 23. okt. kl. 16:00 – AKTIVHUSET, Kerteminde – LOF Nordøst-Fyn
Tirsdag, den 28. okt. kl. 13:30 – Mosaikken, Tinghusvej 16 – Pensionisthøjskolen, Kjellerup
Mandag, den 3. november kl. 14:00 – OK Klubben, Lyngby – Sted: Oplyses senere
Tirsdag, den 4. november kl. 10:00 – Kulturhuset i Farum – Arrangør: AOF Nordsjælland
Tirsdag, den 4. november kl. 14:00 i Solbjerg kirke, Frederiksberg – Arrangør: Solbjerg kirke
Mandag, den 10. november kl. 12:30 – Kildegården, Helligkorsvej 10 – FOA, seniorklub, Roskilde
Torsdag, den 13. november kl. 14:00 – Den gamle Biograf – Gørlev pensionistforening
Lørdag, den 15. november kl. 20:00: MM medier, Århus (lukket arrangement)
Mandag, den 17. november kl. 13:00 – NABO-ØSTERBRO – Odensegade 5, København Ø
Torsdag, den 20. november kl. 14:00: Bauneparken, Harløsevej 24, – Skævinge Pensionistforening

2007

Torsdag, d. 4. januar kl. 14:00: Rødovregaard, Kirkesvinget 1, Rødovre Kulturelle Aftenskole
Mandag, d. 8. januar kl. 13:30 i SKALLEN, Møllergade 99, Svendborg – Landsf. for bedre hørelse
Tirsdag, den 9. januar kl. 14:00: HK`s seniorklub, Østergade 30 – Arrangør: HK`s seniorklub, Århus
Onsdag, d. 10. januar kl. 19:30: AKTIVE KVINDER, Glostrup bibliotek, Kildevældets Allé 4
Tirsdag den 16. januar kl. 18:30: Epilepsiforeningen, Vestsj. Kreds: Medborgerhuset, 4760 Vo.(lukket arr.)
Torsdag, d. 25. januar kl. 14:00: Biblioteket, Søvej 8, Nakskov, Gigtforeningen Lolland-Falster
Tirsdag, d. 30. januar kl. 14:00 – Valbyvej 65, Slagelse – HK-Vestsjællands seniorklub
Onsdag, den 31. januar kl. 14:00: Bibliotekssalen, Østervej 1, Ølstykke: OK-Klubben Ølstykke
Torsdag, den 1. februar kl. 10.00: Cirkelordenen, Falkoner Allé 96, Frederiksberg: HK/STAT
Fredag, den 9. februar. kl. 09:00: FOF, Frederikshavn: Det Musiske Hus
Lørdag, den 10. februar kl. 09:30: Rønshoved højskole, Højskolevej 4, Kruså
Onsdag, den 21. februar kl. 19:30: Brandstrup Kulturcenter, TSV foredragsfor., Brandstrup, Rødby
Fredag, den 23. februar kl. 13:00: Højskolen Marielyst, Væggerløse (Lukket arrangement)
Onsdag, den 28. februar kl. 14:00: Langes magasin, Frederikssund – Husmoderforeningen
Mandag, den 5. marts kl. 19:00: Familie & Samfund, Plejehjemmet, Langgade 59, Stege
Tirsdag, den 13. marts kl. 21:00: Loge 77 Rolf Krakes brødre: Odd Fellow Palæet, Roskilde (lukket arr.)
Onsdag, den 14. marts kl. 13:30: Ældre Sagens lokaler, Vesterbro 62 A – FOF, Aalborg
Onsdag, den 21. marts kl. 14:30: Hans Tausens Kirke, Rugårdsvej – ONSDAGS-CAFEEN
Tirsdag, den 27. marts kl. 14:00: Sognegården, Lyngby kirke – ÆLDRE SAGEN
Søndag, den 22. april kl.14:00: Frederiksborg Slotskirkes sognegård: ÆLDRE SAGEN, Hillerød
Tirsdag, den 24. april kl. 17:00: Kulturarkaden – Jyske Bank, Vordingborg
Torsdag, den 26. april kl. 14:00: Skt. Jørgens kirke, Parkvej 101: OK klubben, Næstved
Onsdag, den 9. maj kl. 14:30: Dagcentret, Alliancehaven: FOF, Vestsjælland & Næstved
Tirsdag, den 3. juli kl. 10:00: Pensionat Elmehøj, Kirkebakken 39, 4780 Stege
Lørdag, den 11. august kl. 09:30: Rønshoved Højskole, Kruså
Torsdag, den 16. august kl. 19:00: Folketidende, Nykøbing F. Foredrag om Croatien (lukket arr.)
Mandag, den 20. august kl. 14:00 på ELISABETHCENTRET: Elisabethcentret, Holbæk
Tirsdag, den 28. august kl. 19:00: Round Table, Valby Vesterbro (lukket arrangement)
Lørdag, den 1. september kl. 20:00: Konferencier ved SOS POPBAL ’07: Nykøbing F. Teater
Torsdag, den 20. sept. kl. 19:00: Tommeliden, Thornbjergvej 4: LOF, Faxe
Søndag, den 23. september kl. 14:00: Ældrecentret Elmelunden, Ældre Sagen, Jyderup
Fredag, den 28. september kl. 14:30: Cafè APPETIT, Parkvænget: Helsinge pensionistforening
Mandag, den 1. okt. kl. 14:00: Præstø hallen, Præstø: OK klubben, Præstø
Tirsdag, den 2. oktober kl. 15:00: Skovly, Stenløse – Rødovre kulturelle aftenskole
Søndag, den 7. oktober kl. 14:00: AKTIVITETEN, Stenlille: Dagcenteret Aktiviteten
Tirsdag, den 9. oktober kl.14:00 i Foreningshuset, Holbæk: Arr.: HK seniorer
Mandag, den 15. oktober kl. 14:00: Nr. Vedby præstegård, Mandagsklubben OREHOVED
Onsdag, den 31. oktober kl. 14:00 i Ferritslev F. Fritidshus: SENIORKLUBBEN
Tirsdag, den 6. nov. kl. 14:00 i DSR`s lokaler, Hillerød – DSR seniorgruppen, Hillerød
Torsdag, den 8. november kl. 14:30: Store Fuglede præstegård: St. Fuglede Menighedsråd
Mandag, den 12. november kl. 14:00: Rosenvænget 23: Seniorklubben for pens. Sygeplejersker
Mandag, den 19. november i Gestelev forsamlingshus: Lions club, Midtfyn-Ringe (lukket arr.)

2006

Tirsdag, d. 10. januar kl. 19:00: AKTIVE KVINDER, Teaterbygningen, Køge
Fredag, d. 13. januar kl. 10:00: LOF Ballerup: Skovlunde Kirke
Onsdag, d. 18. januar kl. 19:30: Sandager Præstegård: Sandager/Holevad/Barløse Foredragsforening
Torsdag, d. 19. januar kl. 14:30: Toksværd præstegaard: Toksværd-Holme Olstrup Pastorat
Onsdag, d. 25. januar kl. 14:00: FOF Sandmarksbo, Køge
Mandag, d. 30. januar kl. 14:00: Williams bygningen, Farum hovedgade 9, 1. sal, lok. 3, Farum
Tirsdag, d. 31. januar kl. 14:30: Humlebæk ældreklub, Oscar Brunsvej 11
Fredag, d. 17. febr. kl. 14:00: Hobro pensionistforening: Hobro Kirkecenter, Søndergade 3
Tirsdag, d. 21. februar kl. 14:00: Mogenstrup Menighedshus, Mogenstrup, 4700 Næstved
Fredag, d. 24. februar kl. 14:30: Kirkeladen, Tikøb – Tikøb menighedsråd
Mandag, d. 27. febr. kl. 14:00: Pensionisthøjskolen, Odder: Sammenslutn. af pensionistforen. i Danmark
Tirsdag, d. 21. marts kl. 19:00: Gigtforeningen Sydsjælland/Møn: Medborgerhuset, Vordingborg
Torsdag, d. 23. marts kl. 13:30: Pensionist Centret SOLGÅRDEN, Nordmarksvej 90, 2770 Kastrup
Onsdag, d. 19. april kl. 13:00: Aktivitetshuset PARAPLYEN, Jernbanegade 2, Frederiksværk
Fredag, d. 21. april kl. 13:30: Haslev bibliotek: Haslev pensionistforening
Mandag, d. 29. maj kl. 19:00: Rødovre Kulturaftenskole: Skovly, Langåsen 13, Ganløse
Mandag, d. 12. juni kl. 19:00: Rødovre kulturaftenskole: Skovly, Langåsen 13, Ganløse
Onsdag, d. 14. juni kl. 13:15: Syvsognegården, Viby Sjælland, arr.: Ramsø aftenskole
Onsdag, d. 27. sept. kl. 13:30: Medborgerhuset, Smedegade 37: For. til bedre hørelse, SAMSØ
Torsdag, d. 5. okt. kl. 19:00: Langebæk kirkerne: Ø. Egesborg kirke, Ø. Egesborgvej 6
Mandag, d. 9. okt. kl. 12:30: Amager Kulturpunkt, LOFTET, Øresundsvej 4, 2. sal
Onsdag, d. 11. okt. kl. 19:30 i Dagcentret, Park Allè 2, Frederiks – OSKAR, Karup J.
Torsdag, d. 26. okt. kl. 19:00: Nicolai-huset; Nakskov: Grænseforeningen MIDTLOLLAND
Tirsdag, d. 7. nov. kl. 11:30: Gl. Skovvej 1, 2770 Kastrup, arr.: Kastrup Ældreklub
Torsdag, d. 9. nov. kl. 14:00: Gedevasevang, Hestetangsvej 30, arr.: Farum pensionistforening
Torsdag, d. 23. nov. kl. 14:30: Konfirmandstuen, Kirketorvet 14, Vordingborg, Arr.: Hardy L. Olesen
Onsdag, d. 29. november kl. 10:00 og kl. 12:15: AOF, Hvidovre: Engstrandskolen
Tirsdag, d. 5. dec. kl. 14:00: Pejsestuen, Veksø bygade 15: Stenløse-Veksø pensionistforening

2005

Onsdag, den 5. januar kl. 09:30: AOF, Herlev
Torsdag, den 13. januar kl. 19:30: Foredragsrækken, Idestrup
Søndag, den 23. januar kl. 10:00: FOF Tingstedet v/ Køge Bugt, Herfølge
Tirsdag, den 22. februar kl. 14:30: Ældre Sagen, Rådhussalen, Stenløse
Tirsdag, den 29. marts kl. 10:00: AOF, Gladsaxe
Onsdag, den 30. marts kl. 19:30: Fanefjord Foredragsforening, Damme Kro – Møn
Søndag, den 3. april kl. 14:00: Alm. Glæde og Gavn – Seniorcenteret, Klostergade 20, Nakskov
Tirsdag, den 5. april kl. 10:00: AOF, Gladsaxe
Onsdag, den 13. april kl. 14.00: Ældre Sagen på Langeland
Søndag, den 17. april kl. 14:00: Kunstaktion for LIONS, Langebæk hallen
Søndag, den 17. april kl. 14:00: Kunstaktion for LIONS, Langebæk hallen
Tirsdag, den 19. april kl. 18:15: Rotary, Ravnsborg-Nakskov & Nakskov (lukket arr.)
Onsdag, den 4. maj kl. 19:00: Ældre Sagen, Jyllinge
Tirsdag, den 30. august kl. 14:00: Præstø pensionist- og efterlønsklub
Onsdag, den 21. sept. kl. 14:00/15:15: Vor Frue Kirke: Vor Frue Kirkes Hus, Adelgade 18, Assens
Torsdag, den 22. september kl. 13:30: Græsted pensionistforening
Onsdag, den 28. sept. kl. 14:30: Ejby præstegård: Ældre klubben, Ejby Fyn
Torsdag, den 29. september kl. 14:30: Ældre Sagen, Sorø Kaarsberg-Centret, Doktor Kaarsberg Vej 3
Onsdag, den 5. okt. kl.13:30: Blistrup pensionistforening: Medborgerhuset, Helsingevej 64, Græsted
Mandag, den 10. oktober kl. 13:00: FOF, Høje Taastrup/Albertslund: Aktivitetscentret Espensvænge
Onsdag, den 12. oktober kl. 13:30: Klub AKTIV, Lodbjerggårdsvej 10, 4671 Strøby Egede
Torsdag, den 13. oktober kl. 15:00: Esrum ældreklub, Tingbakke skolen 10
Mandag, den 17. oktober kl. 19:30: Læsø pensionist- og efterlønsklub, Læsø forsamlingshus
Onsdag, den 19. oktober kl. 14:30: FOF, Farum; Lyngehus, Hillerødvej 48 B, Lynge
Mandag, den 24. oktober kl. 19:00: LOF Hvidebæk, Ubby forsamlingshus
Onsdag, den 26. okt. kl. 14:00: Aktivitetshuset Hyldegården, Hyldegårdsvej 42, Ringsted
Mandag, den 31. oktober kl. 10:00: FOF, Hvalsø: Østergade 1, Kirke Hvalsø
Mandag, den 7. november kl. 10.00: LOF, Helle: Helle hallen
Tirsdag, den 8. november kl. 13:30: Ældre Sagen, Medborgerhuset, Silkeborg
Onsdag, den 9. november kl. 14:00: Voldun-Rud pensionistforening: Voldum centeret
Torsdag, d. 10. november kl. 19:30: Nebsager-Bjerre-Stenderup pensionistfor.: Plejehj. Møllevang, Hornsyld
Mandag, den 14. november kl. 14:00: FOF, Høje-Taastrup/Albertslund: Baldersbo, Charlotteager 7
Onsdag, den 16. november kl. 19:00: Ældreklub Sydfalster: Skelby forsamlingshus
Onsdag, den 23. november kl. 14:30: Tårnborg præstegård: Tårnborg pensionistklub

2004

Mandag, den 12. januar kl. 19:30: Fritid i Fladså
Mandag, den 2. februar kl. 18:00: Herning Y`mens klub
Torsdag, den 4. marts kl. 19:30: Epilepsiforeningen i Vordingborg
Onsdag, den 22. september kl. 14:00: FOF Korsør
Tirsdag, den 28. september kl. 13:00: FOF Slagelse
Tirsdag, den 5. oktober kl. 19:00: AOF Nykøbing/Rørvig/Trundholm
Onsdag, den 20. oktober kl. 09:30: LOF, Bregnbjerg dagcenter
Onsdag, den 20. oktober kl. 14:0O: LOF, Skausminde, Over Jersdal
Torsdag, den 21. oktober kl. 14:00: AOF, Skive
Onsdag, den 27. oktober kl. 14:30: FOF, Helsing
Mandag, den 8. november kl. 14:00: Ældre Sagen, Albertslund
Onsdag, den 17. november kl. 14:30: Sandby menighedsråd

2003

Mandag, den 24. november kl. 14:00: Boeslunde sogns Hyggeklub
Torsdag, den 13. november kl. 14:00: Ældre Sagen, Vordingborg